4 лютого 2020 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ

Щорічно 4 лютого під час Всесвітнього дня боротьби з раком Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Міжнародне агентство з вивчення раку надають підтримку Міжнародного союзу проти раку в поширенні інформації про заходи щодо полегшення тягаря цього захворювання.

Мета – підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком, закликати політиків і організації-члени UICC відноситься до раку, як політичного пріоритету.

У 2016-2018 роках Всесвітній день боротьби проти раку проходить під гаслом «Ми можемо. Я можу». У цей день пропонується вжити колективні або індивідуальні заходи щодо полегшення тягаря раку.

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що принаймні третину випадків захворювання раком можна попередити. Дотримуйтесь простих правил, що рятують життя. Перш за все, не починайте курити або позбудьтеся цієї руйнівної звички. Куріння є причиною багатьох типів раку – раку легенів, стравоходу, гортані, ротової порожнини, горла, нирок, сечового міхура, підшлункової залози, шлунку і шийки матки. Не менш небезпечним є зловживання алкоголем: результати дослідження ВООЗ свідчать, що ризик раку зростає зі збільшенням споживання алкоголю. Безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує.

Ранній вияв раку може ефективно зменшити смертність, пов’язану з раком. В умовах ресурсного стану рак часто діагностується на пізній стадії захворювання, що призводить до зниження виживання та потенційно більшої захворюваності та збільшення витрат на лікування. Навіть у країнах із сильними системами та службами охорони здоров’я багато випадків раку діагностується на пізньому етапі. Звернення до затримок в діагностиці раку та недоступне лікування є критичним у всіх умовах боротьби з раком.

Стратегія ранньої діагностики покращує результат лікування раку, забезпечуючи догляд на найближчій стадії, і тому є важливою стратегією громадського здоров’я в усіх ситуаціях. Перш за все, слід визначити та оцінити бар’єри, що відтягують діагноз раку, і ці чинники можуть походити від пацієнтів та опікунів до систем охорони здоров’я. Потім ефективні програми можуть бути впроваджені на різних рівнях, включаючи залучення громадськості до поведінки пацієнтів, покращення діагностичної та реферальної спроможності та забезпечення доступу до своєчасного, якісного лікування.

Керівництво ВООЗ з ранньої діагностики раку має на меті допомогти розробникам політики та керівникам програм сприяти своєчасній діагностиці та поліпшенню доступу до лікування раку для всіх.


Немає коментарів:

Дописати коментар