26 квітня – день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму ліквідаторів наслідків аварії на
ЧАЕС
У долині зловісно
пульсує Чорнобиль.
І серце крає гостра
печаль.
Поникли ліси і поля
навколо.
І сум напинає темну
вуаль...
У цей день у 1986 році на
Чорнобильській атомній
електростанції стався вибух, який
спричинив соціально-екологічну
катастрофу глобальних
масштабів. Ця катастрофа
вважається найбільшою за всю
історію ядерної енергетики як
за кількістю загиблих і
потерпілих від її наслідків людей,
так і за економічним збитком.
Внаслідок яких повністю було зруйновано 4 реактор енергоблоку. У повітря потрапили радіоактивні речовин, що з вітром розсіялися над Україною і багатьма країнами Європи.
Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики – не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству.
Ось вже 34 роки біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.
Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ
безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.
Техногенна катастрофа забрала життя численних її ліквідаторів, які, особливо в перші дні, навіть не здогадувалися про загрозу, яку несе радіація. Ціною власного життя і здоров’я вони ліквідували пожежу на станції і далі проводили роботи на аварійному блоці і навколо нього.
30-кілометрова територія навколо ЧАЕС стала пусткою: населення було евакуйовано.
Наслідки Чорнобильської аварії ще довго щемітимуть болем за тим, як людина може стати жертвою неконтрольованого використання власних технічних розробок.
Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів...
Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише
приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід
віднести : медиків і увесь медичний персонал,хворих військовослужбовців і цивільних осіб, що брали участь в
ліквідації наслідків аварії, і мешканців районів, що піддалися радіоактивному
забрудненню.
Визначення того, яка частина захворювань з’явилася наслідком аварії − вельми складне завдання для медицини і статистики. Вважається, що більша частина смертельних випадків, пов’язаних з дією радіації, викликана онкологічними захворюваннями.
Визначення того, яка частина захворювань з’явилася наслідком аварії − вельми складне завдання для медицини і статистики. Вважається, що більша частина смертельних випадків, пов’язаних з дією радіації, викликана онкологічними захворюваннями.
Немає коментарів:
Дописати коментар