28 червня 2021 р.

 

День Конституції України



28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави.
Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.
Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.
Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Дана конституція діє і сьогодні.
Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

 




22 червня 2021 р.

 НІКОЛИ В СЕРЦІ НЕ ЗІТРЕТЬСЯ ВОГОНЬ ТИХ ДНІВ І ТИХ ПОДІЙ...



Ця звістка собою закрила сонце,

Немов чорна хмара в грозу.

Ниви пожухли, квіти здригнулись,

Попіл вкрив кольорову росу...


22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Невже ми забули про це?

Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і може даже онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді ...

Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях, за даними  Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000, вона має назву «День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні».


Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни. Тих, хто першими взяли на себе страшний удар. І тих, чиї життя були покалічені та зруйновані у тій страшній війні.
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!

17 червня 2021 р.

 І ЗНОВУ ЗУСТРІЧ ІЗ ШКІЛЬНИМ ЛІТНІМ ТАБОРОМ! 

👩👲👩👲👩👲👩👲👩👲👩👲👩👲👲👩👲👩👲👩👲👩👲👩👲👩


 До нашої бібліотеки прийшли діти літнього оздоровчого табору школи №71 ,2 загін.






У НАС ВИЙШЛА ДУЖЕ ЦІКАВА ЗУСТРІЧ ІЗ ДІТЬМИ!ЗАВІДУЮЧА НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ ПРОВЕЛА ВІКТОРУ- РОЗПОВІДЬ НА ТЕМУ:"ТИ І ТВОЄ ІМ'Я".ДІТИ ПОДІЛИЛИСЯ НА ДВІ КОМАНДИ,ВГАДУВАЛИ ВІДПОВІДІ,ВІДПОВІДАЛИ НА ПИТАННЯ,ЦІКАВИЛИСЯ РІЗНИМИ КНИЖКАМИ.А ХТОСЬ УЗЯВ КНИЖКИ ПОЧИТИТИ І ДОДОМУ.



14 червня 2021 р.

 ЛІТНІЙ ТАБІР ДО НАС У ГОСТІ ЗАВІТАВ !


Сьогодні до нашої бібліотеки завітав у гості літній оздоровчий табір школи №71.

З дітьми була проведена цікава пізнавальна розповідь про тварин,про їхнє мешкання у природному середовищі,про їхнє значення у природі.Діти із задоволенням підключалися до співбесіди,дивилися мультики про різних тварин.Також ми познайомили дітей з деякими рідкісними книжками,які є у нас у бібліотеці.























Діти були веселі,радісні,задоволені від нашої чудової зустрічі!

11 червня 2021 р.

 Читання з книгою-влітку!!!



Ось і настали довгоочікувані канікули. Потяглися довгі спекотні дні заслуженого відпочинку і обтяжливого неробства. Чим зайняти дитину на канікулах? Як організувати дозвілля своєї дитини не тільки з користю, але і з інтересом?

Звичайно ж нам допоможуть найкращі дитячі книги!

Будь-яка школа готує для своїх учнів список рекомендованої літератури для позакласного літнього читання. А наша бібліотека підкаже, які видання неодмінно припадуть до смаку вашим малюкам.




Як заохотити дитину до читання книг влітку. 


Уже почалися літні канікули і малеча з полегшенням зітхнула, забувши про будь-які підручники.Проте літом дітям потрібно приділити час прочитанню книг, щоб не втратити отримані навики.З допомогою батьків вміння дитини можуть залишатися стабільними або навіть поліпшуватися.

Якщо ваша дитина не хоче читати


Виділіть на читання конкретний час

 Якщо ви хочете, щоб ваша дитина з таким же ентузіазмом ставилася до читання, як до плавання в басейні або ігор на iPad –  встановіть час  для читання.Наприклад, можна виділити 15 хвилин протягом дня.Це зовсім невеликий проміжок часу, тому дитина не повинна скаржитися на перенавантаження.

Поєднайте книги та захоплення


Діти, які читають неохоче, можуть зацікавитися книгами, що пов'язані з їхніми захопленнями. Попросіть дитину здивувати вас декількома фактами із книги, чи розповісти більше про своє захоплення. 

Нехай дитина самостійно вибере книгу

Дослідження показали, що учні читають більше і краще вчаться, коли їм дозволено обирати матеріал для себе. Раз на тиждень відвідуйте бібліотеку або книжковий магазин, щоб дозволити своїй дитині вирішити, що читати, і не заперечуйте, якщо він вибере щось незрозуміле для вас.

Знайти інші можливості  для читання

Коли ви на ігровому майданчику, в продуктовому магазині, або просто їдете в машині, попросіть вашу дитину уважно подивитися на знаки. Дитина може з більшою мотивацією читати рецепт на зворотному боці коробки ніж книгу,  якщо їй буде цікаво про що там йдеться.


 Приємного літнього читання!Приходьте до нас у бібліотеку-ласкаво просимо!

9 червня 2021 р.

9 червня-Міжнародний день друзів
Наші людські взаємини, які ми характеризуємо цим прекрасним словом, настільки унікальні, що ніяке інше слово просто не підійшло би. Дружба - це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. Не буде байдужим, може тільки до дрібниць, які і так всім заважають. Він або вона сповнені відвертості, але немає більш надійної людини, щоб зберегти якусь важливу таємницю. Позитивність дружніх відносин важко заперечити. Вона цінувалася завжди і в усі часи.
Справжня дружба чомусь вважається вкрай рідкісним явищем. На наш погляд це зовсім не так. Деякі, може, поки що не помічають її або ж виставляють занадто високі мірила для визначення її справжності, але в цьому і полягає відповідь - якою мірою будете міряти, такою відміряють вам - і це без компромісів. Дружбу можна легко втратити, але хто шукає - знаходить, адже дружба ні до чого не зобов’язує і зобов’язує до всього. Вона є природньою для нас і більш природньою, ніж ворожнеча. Її природа відома всім - вміння віддавати або ж дарувати те, що є у нас в абсолютному достатку - нашу увагу. Ми всі володіємо нею. Ми часто приділяємо увагу абсолютно незначним речам, не помічаючи тих, хто оточує нас, а саме вони є справжньою цінністю. Дружба між людьми буває самою різною і зовсім не обов’язково підтримувати щоденний контакт, це і не потрібно. Потрібна звичайна увага, якою ми, навіть без шкоди для себе, можемо з легкістю поділитися.

В День друзів ми вітаємо всіх наших читачів! Не забудьте привітати ваших друзів!

5 червня 2021 р.

  Всесвітній день охорони навколишнього середовища!

Збереження довкілля-спільна справа.

Важко визначити, коли саме почалося вивчення екології. Окремі дисципліни біології та наук про Землю відносяться до стародавніх цивілізацій. Цим займалися греки, єгиптяни і римляни. Наприклад, Гіппократ і Аристотель були серед перших зареєстрованих вчених, які записували свої спостереження про те, що зараз можна вважати екологією. Геродот записав спостереження за такими темами, як рівновага і регулювання в природі, того, що ми знаємо як екосистеми. Він ставив це на передній план ранніх екологічних досліджень.

Всесвітній день навколишнього середовища, який щорічно відзначається 5 червня, є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Такий захід, як святкування цього Дня, розрахований на те, щоб привнести людський чинник в питання охорони навколишнього середовища.
Дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і справедливому розвитку, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади. А також роз’яснювати корисність партнерських відносин, з тим щоб у всіх країн і народів було більш безпечне і благополучне майбутнє.

3 червня 2021 р.

 Приємного літнього відпочинку !


«Канікули! Канікули!
співає все навколо.
Канікули, канікули,
канікули у школі!

А що таке «канікули»?
Це – літні дні барвисті,
це час, коли нам ніколи
хоча б на мить присісти,
бо треба мчати босими
наввипередки з вітром,
з густих лісів приносити
горіхів повні відра.
Це час у річці хлюпатись,
підсмажувати спини
і зранку в лузі слухати
тонку струну бджолину…
Це час, коли за друзями
ми скучим – як ніколи,
і нам страшенно схочеться
скоріше знов до школи!...

Анатолій Костецький

Завершився черговий навчальний рік для учнів, вчителів та їх батьків, залишивши позаду щоденні підготовки до уроків, перевірку знань у вигляді контрольних робіт та безперервний процес на шляху здобуття знань.Усі  можуть вже зараз поринути у чудовий літній відпочинок, сповнений незабутніх вражень.

Літо-найкращій час,щоб прочитати найцікавіщі книжки,на які вам не вистачало часу протягом усього навчального року.

І ось вже до нашої бібліотеці завітало вже не мало дітей :














Приходьте до нас!Дуже будемо раді!






















2 червня 2021 р.

 УВАГА!   УВАГА!  УВАГА!

Усім читачам та любителям книжок !

Хочемо сповістити вас про те, що вперше 

у Дніпрі відбудеться книжковий ярмарок.

Який пройде у парку ім.Т.Г.Шевченка у неділю 6 травня о 12:00.


Дуже будемо вам раді,приходьте!!!

1 червня 2021 р.

 

Міжнародний день захисту дітей




День захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається 1 червня, встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій.
Національний фонд соціального захисту матерів і дітей "Україна-дітям" був утворений 20 листопада 1996 Указом Президента України за ініціативою державних і громадських організацій. Сьогодні Фонд активно співпрацює з усіма гілками виконавчої, законодавчої та місцевої влади, державними установами, політичними партіями і фракціями Верховної Ради, вітчизняними та іноземними компаніями і організаціями. Фонд реалізує такі довгострокові програми, як "Здоров’я дітей", "Шляхами добра", "Обдаровані діти", масштабні проекти "Дитяче харчування", "Слухові апарати", "Оздоровлення дітей-сиріт, інвалідів, дітей з малозабезпечених багатодітних сімей", "Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей ", " Матеріальна допомога дітям-сиротам, інвалідам та дітям з малозабезпечених багатодітних сімей, а також дитячим інтернатним закладам"
Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу.
Цікаве спостереження виявело одне з проведених за кордоном медичне дослідження. Воно показало, що якщо під час вагітності мама хворіє або починає страждати від пошкодження певного органу, то дитина з утроби матері посилає їй стовбурові клітини, які сприяють відновленню.
Діти - це безмежна ще не зіпсована щирість і відвертість. Їх майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Діти - це ангели. Вони не повинні страждати від того, що хтось вважає їх чужими. Вони повинні жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Давайте створимо для них такий світ разом!