9 серпня 2021 р.

 9 серпня 2021 року-всесвітній день книголюбів!!!


Декілька аргументів на користь книг, або чому читати корисно:
- Читання збільшує словниковий запас.
Особливо якщо ви читаєте твори різних авторів і жанрів, стикаючись зі словами й термінами, які рідко вживаються в повсякденній мові.
- Читання робить розумнішим, відточує аналітичні здібності і покращує концентрацію.
Воно «включає» мозок. Французький письменник і філософ-просвітитель Дені Дідро стверджував, що люди, коли перестають читати, перестають і мислити.
- Читання зміцнює пам’ять.
Незаперечний факт. Для розуміння твору потрібно запам’ятати безліч речей і нюансів, а це тренує пам’ять. Може статися, що дуже скоро вам не знадобляться нагадувалки на смартфоні.
Читання допомагає в спілкуванні.

Після пари-трійки свіжих творів ви напевно станете цікавим співрозмовником, який справляє незабутнє враження на людей, що взагалі не читають.
Читання відкриває світ і додає впевненості в собі.
Будь-яка книга, по суті, є новим віконцем у світ. Вона допомагає його пізнати і дізнатися, можливо, з абсолютно іншого для вас боку.
А демонстрація виключної ерудиції та глибоких знань того чи іншого предмета сприяє впевненості в собі, власне, як і визнання оточуючими.
Читання знижує стрес.
Доведено, що лише шість хвилин читання знижує рівень стресу на 65%. Навіть від нудьги рятує. Ритміка та захоплюючий сюжет художньої літератури дозволяють відволіктися від своїх проблем та заспокоїтися.
- Читання зміцнює сон.
Тільки якщо ви заміните щовечірній перегляд телевізора читанням паперової книги. Справа в тому, що підсвічування його екрану, а також екрану інших гаджетів, пригнічує вироблення відповідального за міцний сон гормону мелатоніну. А ось книга в цьому плані цілком безпечна.
- Читання дозволяє прожити життя інших людей.
І ви знаєте, це унікальна можливість. Ваша уява сама намалює декорації. Жоден фільм не дасть вам такої можливості.
- Читання розвиває уяву.
І чим більше ви читаєте, тим ваша здатність фантазувати краща: ви регулярно програвайте в голові все те, про що читаєте.

Немає коментарів:

Дописати коментар