Святкування Дня міста Дніпро проводиться з 70-х років XX століття, а в 2001 році був прийнятий Статут міста, яким затверджена офіційна дата проведення цього Дня - друга неділя вересня. У цей день проводяться різні святкові заходи по всьому місту.
Урочисте відкриття святкування Дня міста традиційно пройде біля пам’ятника О. Полю. Повна програма включає парад військового оркестру, концерти українських зірок і фестиваль духових оркестрів на площі Героїв Майдану. Там же буде представлений арт-проект «Битва хорів», в якому беруть участь більше, ніж десяток музичних колективів, карнавальна хода та всеукраїнський конкурс вуличного танцю на Європейській площі.
Місце на березі Дніпра, де знаходиться нинішнє місто Дніпро, з давніх-давен було досить сприятливим для проживання.На території міста і найближчих околиць археологами були відкриті стоянки людини епохи кам’яного віку (40-16 тис. років. до н. е.), неолітичних мисливців, кочівників: кіммерійців, скіфів, сарматів (II тис. до н.е. - початку I тис. н.е.). Вже з тих незапам’ятних часів існував зв’язок по Дніпру і Чорному морю зі Східним Середземномор `ям. У III-IV століттях за 40 км на південь від Дніпро (зараз с. Башмачка) знаходився один з центрів Готської імперії, а, за деякими версіями, і її столиця, Данпрстадт. Існували поселення і в межах міста. Потім через край пройшли войовничі орди гунів, аварів, булгар, мадярів ...
Немає коментарів:
Дописати коментар