26 жовтня 2020 р.

70 років з дня народження Володимира Савовича Лиса


Володимир Савович Лис  — український  журналіст, письменник, драматург.

Народився 26 жовтня 1950 року на хуторі поблизу села Згорани на Волині. В школі подобалося писати твори на так звану «вільну» тему. Страшенно любив фантазувати. Школярем захоплювався романами О. Гончара та М. Стельмаха, творами Є. Гуцала, А. Дімарова, згодом Дж. Лондона, Ф. Достоєвського, А. Камю. 1977 року закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Служив у війську, працював журналістом у районних газетах Волині, Хмельниччини, Херсонщини, Рівненщини, у волинській молодіжці, завідував літературною частиною Рівненського музично-драматичного театру, був редактором відділу державного будівництва газети «Волинь».

  У літературі дебютував як драматург. П’ять його п’єс було поставлено в різних театрах України та на українському радіо. Як прозаїк заявив про себе 1985 року, після першої вагомої перемоги - першої премії республіканського конкурсу творів про молодь за повість «Там, за порогом». 


Член Національної спілки письменників України (2004) та Асоціації українських письменників.

Одружений з поетесою Надією Гуменюк. Донька Оксана - філолог, працює в обласній бібліотеці для дітей. Син Сергій - історик, працює в краєзнавчому музеї. Має двох онуків.

  Автор романів «Айстри на зрубі» , «І прибуде суддя», «Камінь посеред саду», «Маска», «Острів Сильвестра», «Продавець долі», «Романа», «Графиня», «Століття Якова», «Жінка для стіни», «Соло для Соломії», «Країна гіркої ніжності». Побачили світ книги: «Володимир Лис про Сократа, Данила Галицького, Фернандо Магеллана, Ісаака Ньютона, Шарлотту, Емілі, Енн Бронте», «Господар нашого двору» (п’єса), «Полювання на брата» (радіоп’єса), «Таємна кухня погоди» (книга народного синоптика), «Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї».

Видав півтора десятка книжок у Києві, Харкові,Тернополі, Луцьку. Поєднує літературу та журналістику.


 
"Бог дає нам свободу і дивиться, як будемо нею розпоряджатися", - Володимир ЛИС

Немає коментарів:

Дописати коментар