14 травня 2021 р.

 “ВАСИЛЬ СТЕФАНИК—ХУДОЖНИК СЛОВА”(14 травня виповнюється  150 років від дня народження українського прозаїка, новеліста, громадсько-політичного діяча)

Василь Стефаник – неперевершений майстер соціально-психологічної новели. Ця істина міцно утвердилася в українській літературі.
Іван Франко казав: «Його новели – як найкращі народні пісні - тільки наочне, голе, просте, непідфарбоване життя, дуже сумна дійсність, але оздоблена золотом найправдивішої поезії».
Василь Стефаник з великою силою слова зображав трагедії і драми життя найбіднішого селянства, тяжке економічне становище і безправність селян Галичини. Він говорив: «Я люблю мужиків за їх тисячолітню тяжку історію, за культуру ... За них я буду писати і для них”. Вміння спостерігати і глибоко переживати бачене й почуте надало його творам того болю, що гримів, як музика Бетховена.
Гнат Хоткевич писав: «… писав мало, а написав багато, бо створене ним – велике і величне». Адже новели Стефаника здобули широку популярність: вони перекладалися польською, німецькою, російською, чеською та іншими мовами.

Пропонуємо прочитати  його книжки


Немає коментарів:

Дописати коментар